Dansk Arbejder Idrætsforbund

DAI Logo Rød

Oversigt over alle aktiviteter i DAI

19jan9:3016:00Bowlingstævne 5Glostrup Bowling CenterIdrætsgren:Bowling

22jan10:0012:30Årsmøde KrolfBrønderslev BowlinghalIdrætsgren:Krolf

22jan(jan 22)19:0023(jan 23)21:00Dart slutspilForskellige spillestederIdrætsgren:Dart

23jan9:3013:30DAI Kurling i HjallerupHjallerup HallenIdrætsgren:Kurling,Senioridræt

29jan(jan 29)19:0030(jan 30)21:00Dart slutspilForskellige spillestederIdrætsgren:Dart

02feb10:0012:00BowlingBrønderslev BowlinghalIdrætsgren:Bowling

04febHele dagenMøde i ForbundsledelsenIdrættens HusIdrætsgren:Forbundet,Møder

06feb13:0006mar17:00Studiebold Byfinale AarhusFrederiksberg hallerne, AarhusIdrætsgren:Fodbold,Futsal,Studiebold

06feb19:0021:00Dart slutspilForskellige spillestederIdrætsgren:Dart

07feb16:0022:00Studiebold SDU - OdenseSFS-HallenIdrætsgren:Fodbold,Futsal,Studiebold

08feb9:3016:00Bowling stævne 6Glostrup Bowling CenterIdrætsgren:Bowling

08feb10:3014:00Indendørs KrolfØstsidehallenIdrætsgren:Krolf

19feb(feb 19)19:0020(feb 20)21:00Dart slutspilForskellige spillestederIdrætsgren:Dart

21feb12:0017:00Studiebold IBA - KoldingSDU Hallerne og Cortex ParkIdrætsgren:Fodbold,Futsal,Studiebold

21feb15:0020:00Studiebold SDU - KoldingIdrætsgren:Fodbold,Futsal,Studiebold

21feb16:0021:00Studiebold UCL - OdenseSDU Hallerne og Cortex ParkIdrætsgren:Fodbold,Futsal,Kurling,Studiebold

22feb10:3014:00Indendørs KrolfØstsidehallenIdrætsgren:Krolf

25febHele dagen26PersonalemødeKendes ikke endnuIdrætsgren:Forbundet,Møder

26feb(feb 26)19:0027(feb 27)21:00Dart slutspilForskellige spillestederIdrætsgren:Dart

28feb16:0021:00Studiebold Byfinale OdenseSDU Hallerne og Cortex ParkIdrætsgren:Fodbold,Futsal,Studiebold

29feb13:0017:00Studiebold Byfinale KoldingIdrætsgren:Fodbold,Futsal,Studiebold

06feb13:0006mar17:00Studiebold Byfinale AarhusFrederiksberg hallerne, AarhusIdrætsgren:Fodbold,Futsal,Studiebold

01mar10:0012:00BowlingHH Bowlingcenter, FjerritslevIdrætsgren:Bowling

04mar(mar 4)19:0005(mar 5)21:00Dart slutspilForskellige spillestederIdrætsgren:Dart

10mar(mar 10)10:0012(mar 12)13:00IFS Instruktøruddannelse - Hold- og BoldspilSportshotel VejenIdrætsgren:Forbundet,Idræt for Sindet,Uddannelse

11mar(mar 11)10:0012(mar 12)16:00Fysisk AktivitetskonsulentIdrættens HusIdrætsgren:Idræt for Sindet,Uddannelse

11mar18:0021:00RegionsgeneralforsamlingKHIF Hallen

11mar(mar 11)19:0012(mar 12)21:00Dart slutspilForskellige spillestederIdrætsgren:Dart

15mar11:0017:00Studiebold LandsfinaleSydbank ArenaIdrætsgren:Fodbold,Futsal,Studiebold

18mar(mar 18)19:0019(mar 19)21:00Dart slutspilForskellige spillestederIdrætsgren:Dart

21mar9:3016:15DAI Mesterskab 2020 – Indendørs KrolfSFS-HallenIdrætsgren:Krolf

22mar9:3016:00Bowling stævne 7Glostrup Bowling CenterIdrætsgren:Bowling

23mar19:0022:00Møde i Regionsledelsen NordjyllandIdrætsanlæg ÅvejIdrætsgren:Møder

26mar10:4512:00Årsmøde, Senioridræt, Region NordBrønderslev BowlinghalIdrætsgren:Senioridræt

30mar18:00Generalforsamling i Region NordjyllandB70, Hallund Krolf Klubs LokaleIdrætsgren:Møder

02apr19:00Regions generalforsamlingIdrætsgren:Bowling,Fodbold,Krolf,Senioridræt,Tennis

03apr13:0016:00Møde - RegionsledelsenKHIF Hallen

05apr10:0012:00BowlingBrønderslev BowlinghalIdrætsgren:Bowling

16apr17:0020:00Op på havelågen med DAIRørholt IFIdrætsgren:Cykling,Senioridræt

17aprHele dagen18Møde i SamarbejdsudvalgetIdrættens HusIdrætsgren:Forbundet,Møder

25apr9:3016:00Bowling stævne 8Glostrup Bowling CenterIdrætsgren:Bowling

29apr13:0016:30Krolfstævne i KarupIdrætsgren:Krolf

01maj0:0023:55Seneste tilmelding af hold til Krolfturneringen NordjyllandIdrætsanlæg ÅvejIdrætsgren:Krolf

01majHele dagen10okt10 x 10 Km for mental sundhedI hele landetIdrætsgren:Cykling

01maj9:0015:30ØBI Open 2020ØstsidehallenIdrætsgren:Krolf

02majHele dagenÅrsmøde DIFIdrætsgren:Forbundet,Møder

03maj10:0012:00BowlingIdrætsgren:Bowling

04maj9:30Opstartsstævne mix parNørresundby Krolf KlubIdrætsgren:Krolf

05maj9:30Opstartsstævne IndividuelNørresundby Krolf KlubIdrætsgren:Krolf

05maj10:0014:00Sund By Walk and Run 2020Idrætsgren:Idræt for Sindet,Løb

07maj9:3016:15Stævne 1 - Sønderborg KrolfklubIdrætsgren:Krolf

12majHele dagenMøde i ForbundsledelsenIdrætsgren:Forbundet,Møder

12maj19:0022:00Møde i Regionsledelsen NordjyllandIdrætsanlæg ÅvejIdrætsgren:Møder

16maj13:0017:00Familieidræt Gratis Krolf for hele familienIdrætsanlæg ÅvejIdrætsgren:Krolf

21maj9:3016:15Stævne 2 - Senior Sjov Bedsted (Krolf)Idrætsgren:Krolf

26maj(maj 26)12:0028(maj 28)13:00Krolf On Tour Ertebølle Strand Camping 2020Ertebølle Strand CampingIdrætsgren:Krolf

01majHele dagen10okt10 x 10 Km for mental sundhedI hele landetIdrætsgren:Cykling

04jun9:3016:15Stævne 3 - Løgumkloster KrolfklubIdrætsgren:Krolf

11junHele dagenLa Vuelta på Kondicyklen 2020Idrætsgren:Cykling,Idræt for Sindet

11jun9:3015:30Klarup Open 2020Klarup HallenIdrætsgren:Krolf

13jun9:0016:00DAI Landsstævne Krolf 2020KFUM Hallerne i KoldingIdrætsgren:Krolf

18jun9:3016:15Stævne 4 - V. Sottrup KrolfklubIdrætsgren:Krolf

22jun19:0022:00Møde i Regionsledelsen NordjyllandIdrætsanlæg ÅvejIdrætsgren:Møder

24jun9:0015:00KrolfstævneIdrætsgren:Krolf

01majHele dagen10okt10 x 10 Km for mental sundhedI hele landetIdrætsgren:Cykling

02jul9:3016:15Stævne 5 - Egen Seniorer (Krolf)Idrætsgren:Krolf

08jul(jul 8)12:0018(jul 18)12:00Familiecamping 10 dageErtebølle Strand CampingIdrætsgren:Familiecamping,Familieidræt,Møder

11jul(jul 11)12:0018(jul 18)12:00Familiecamping 8 dageErtebølle Strand CampingIdrætsgren:Familiecamping,Familieidræt,Møder

16jul9:3016:15Stævne 6 - Ø. Højst KrolfklubIdrætsgren:Krolf

30jul9:3016:15Stævne 7 - Skærbæk KrolfIdrætsgren:Krolf

01majHele dagen10okt10 x 10 Km for mental sundhedI hele landetIdrætsgren:Cykling

10aug19:0022:00Møde i Regionsledelsen NordjyllandIdrætsanlæg ÅvejIdrætsgren:Møder

13aug9:3016:15Stævne 8 - Tønder KrolfklubIdrætsgren:Krolf

19aug10:00Regionsmesterskab KrolfDana Cup SportscenterIdrætsgren:Krolf

21augHele dagen22Møde i ForbundsledelsenKendes ikke endnuIdrætsgren:Forbundet,Møder

24aug13:00Puljevinderfinale Holdturnering 2020IF Vagten, DokkedalIdrætsgren:Krolf

27aug9:3014:00Aktivitetsdag i naturenParnas Natur & AktivitetsparkIdrætsgren:Idræt for Sindet

27aug9:3016:15Krolf Regionsmesterskab, SyddanmarkIdrætsgren:Krolf

01majHele dagen10okt10 x 10 Km for mental sundhedI hele landetIdrætsgren:Cykling

01majHele dagen10okt10 x 10 Km for mental sundhedI hele landetIdrætsgren:Cykling

02oktHele dagen03Budgetmøde DIFIdrættens HusIdrætsgren:Forbundet,Møder

05oktHele dagenMøde i SamarbejdsudvalgetIdrætsgren:Forbundet,Møder

10oktHele dagen10-10-10 - CykelarrangementIdrætsgren:Cykling,Idræt for Sindet

19okt19:0022:00Møde i Regionsledelsen NordjyllandIdrætsanlæg ÅvejIdrætsgren:Møder

20oktHele dagenMøde i ForbundsledelsenKendes ikke endnuIdrætsgren:Forbundet,Møder

27oktHele dagen01novCSIT KongresIdrætsgren:Forbundet,Internationalt,Møder

27oktHele dagen01novCSIT KongresIdrætsgren:Forbundet,Internationalt,Møder

04novHele dagen05Efteruddannelsesdage for idrætsmedarbejdere og idrætskoordinatorerHotel Comwell - Rebild BakkerIdrætsgren:Forbundet,Idræt for Sindet,Uddannelse

13novHele dagenMøde i ForbundsledelsenDalum LandbrugsskoleIdrætsgren:Fodbold,Møder

14novHele dagenDAI Kongres 2020Dalum LandbrugsskoleIdrætsgren:Forbundet,Møder

16nov19:0022:00Møde i Regionsledelsen NordjyllandIdrætsanlæg ÅvejIdrætsgren:Møder

X
X