Kontakt
Formand
Poul Stokholm Nielsen
Email: poul49dk@gmail.com
Tlf: 42 19 67 30
Idrætskonsulent:
Marie Louise Trier Hauge
Mail: marie-louise@dai-sport.dk
Tlf.: 29 65 44 75
Nyheder
DAI Region Sjælland, indkalder hermed til Generalforsamling 2023, torsdag den 13. april, kl. 17.00 på Benløse Skole i Ringsted.Læs meget … Læs mere
Danmarks 30 bedste krolfhold var søndag d. 25. september samlet i Silkeborg til det officielle DM. Og en af vinderne … Læs mere
Søndag d. 25. september lagde Langsøhus i Silkeborg græs til hold-DM i krolf. Ligesom sidste år var de bedste spillere … Læs mere
Kalender
Klubber med krolf
Her kan du hente en oversigt over Foreninger Med Krolf i Region Sjælland.
Regnvejspapir til krolf
Til alle Krolfklubber på Sjælland.
Nu er der ingen undskyldning for ikke at spille krolf i regnvejr.
Vi har lavet en aftale med Grejfreak.dk om køb af A4 papir, der kan skrives på, selvom det regner og endda med en almindelig blyant. Scoresedlerne skal printes på en laserprinter eller kopieres på en kopimaskine.
En pakke med 200 stk. A4 koster kr. 322 selvom I kun køber en pakke. + fragt.
Gå ind på grejfreak.dk og skriv i søg ”Rite in the rain” så kommer det frem og du kan bestille. Der står kr. 379 for en pakke, men det gælder ikke dig, du får den for Kr. 322. Husk at skrive i kommentar, at det er en krolfklub, ellers er der ikke rabat.
Det betyder også at planlagte stævner, hvor det regner ingen betydning har, for der kan skrives på papiret uden problemer. Dykkere bruger det under vandet.
Klik her for at se mere:
https://www.grejfreak.dk/shop/?search=rite+in+the+rain
Krolfudvalget
Introduktion til krolf
Krolf er igennem de seneste år blevet en af de mest populære nye idrætter - og det med god grund. Spillet er let at gå til, kræver ikke det store udstyr og giver mange gode snakke og bekendtskaber.